Informacje potrzebne do wykonania SCHE

Świadectwo charakterystyki energetycznej

Jeśli szukasz profesjonalnej i rzetelnej firmy, która wykona dla Ciebie świadectwo charakterystyki energetycznej w Tomaszowie Mazowieckim lub okolicach, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Oferujemy:

  • szybkie i terminowe wykonanie świadectwa,
  • konkurencyjne ceny i atrakcyjne rabaty,
  • dojazd do klienta na terenie Tomaszowa Mazowieckiego i okolic (do 100 km)
  • fachową obsługę i doradztwo w zakresie efektywności energetycznej,
  • gwarancję jakości i zgodności z obowiązującymi przepisami.
  • dodanie świadectwa do rejestru

Zapraszamy do kontaktu z nami przez telefon, e-mail lub formularz na naszej stronie.
Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i przygotujemy indywidualną ofertę.

Jestemy wpisany do rejestru Ministerstwa Rozwoju i Technologi.

Numery wpisu:  23303 Tomasz Łucka

Świadectwo charakterystyki energetycznej to dokument, który określa zapotrzebowanie na energię do ogrzewania, wentylacji, chłodzenia i oświetlenia budynku lub jego części. Świadectwo jest niezbędne przy sprzedaży, wynajmie lub oddaniu do użytkowania budynku lub lokalu. Świadectwo wydawane jest przez uprawnionego audytora energetycznego na podstawie przeprowadzonego audytu energetycznego.

Dlaczego warto mieć świadectwo charakterystyki energetycznej budynku?

Świadectwo charakterystyki energetycznej budynku  to dokument, który określa wielkość zapotrzebowania na energię niezbędną do zaspokojenia potrzeb związanych z użytkowaniem budynku lub lokalu, takie jak ogrzewanie, ciepła woda, wentylacja i klimatyzacja. Świadectwo zawiera również informacje o klasie energetycznej budynku oraz zalecenia dotyczące możliwych działań zmniejszających zużycie energii.

Kiedy jest wymagane świadectwo charakterystyki energetycznej budynku?

Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 2014 r. o charakterystyce energetycznej budynków2, świadectwo charakterystyki energetycznej jest wymagane w następujących sytuacjach:

  • przy sprzedaży lub wynajmie budynku, części budynku lub lokalu – świadectwo trzeba przekazać nabywcy lub najemcy,
  • przy zakończeniu budowy lub przebudowy obiektu budowlanego – świadectwo trzeba załączyć do zawiadomienia o zakończeniu budowy lub wniosku o pozwolenie na użytkowanie (obowiązek ten wejdzie w życie od 28 kwietnia 2023 r.),
  • przy zamieszczeniu ogłoszenia o sprzedaży lub wynajmie budynku, części budynku lub lokalu – świadectwo trzeba podać w treści ogłoszenia,
  • przy umieszczeniu świadectwa w widocznym miejscu dla budynków o powierzchni użytkowej powyżej 250 m2 zajmowanych przez organy publiczne lub świadczących usługi dla ludności.
Przykład świadectwa